Site Rengi


Korona dan Korunun Hayatta Kalın
Corona Virüs Covit19 dan Korunmak İçin Mutlaka Dezenfekte Yaptırın Hayatınızı Koruyun
Evde Kalın Hayatta Kalın

PİRE İLAÇLAMASI

PİRE İLAÇLAMASI

Pire ilaçlaması, hem fiziksel hem de kimyasal olarak plan çerçevesi dahilinde olabilecek bir uygulamadır. Pire ilaçlamasını tamamıyla kontrol altına almak zor bir işlemdir. Bazen işlem bittikten sonrasında tekrar meydana çıkabilme durumu oluşmaktadır. Bunun için doğru ilaçların kullanılması ve iyi kontrol edilmesi gerekir.

Özellikle evcil hayvanların bulunduğu yerlerde pireler daha çok üremektedir. Bir pire istilasının belirlenmesi çok basit olsa da bunu önlemek basit değildir.

Pire ilaçlamasının kapalı ve açık alanlarda yapılmasında bir çok farklılık görülmektedir. Açık alanda sırt pompası kullanılarak püskürtme yöntemiyle pire ilaçları etkili olan alana temas ettirilir.  Ev ve iş yeri gibi kapalı alanlarda ulv ilaçlama yöntemi kullanılmaktadır. Ulv ilaçlama yöntemi en kapsamlı pire ilaçlama yöntemi olarak bilinmektedir.

İlaçlama için sabit bir ilaç yoktur. Her haşere için farklı bir ilaç kullanılmaktadır. Pire için de pire ilaçları kullanılmaktadır.

Pire ilaçlaması yaparken her nesnenin insan sağlığı açısından tam olarak hava almayacak şekilde kapanması gerekmektedir. Aynı zamanda evcil hayvanların sağlılığı açısından dezenfekte edilmesi gerekiyor.

Pirenin yenileme riski olduğu için pire ilaçlaması yapılan bölge bir süre kontrol altında tutulmalıdır. Yoksa yeniden böyle bir duruma maruz kalabilirsiniz.

İlaçlanan alanda yaşayan diğer canlıların zarar görmemesi için doğru ilaçların kullanılması gerekmektedir.

Yukarıda saydığım şartların hepsini size sağlayarak hizmet vermekteyiz. Doğru ilaçlar kullanılarak doğru ve kontrollü bir şekilde ilaçlama yapmaktayız. Bu konuda bizden destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1.235 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
× Bize Mesaj Gönderin