Site Rengi


Korona dan Korunun Hayatta Kalın
Corona Virüs Covit19 dan Korunmak İçin Mutlaka Dezenfekte Yaptırın Hayatınızı Koruyun
Evde Kalın Hayatta Kalın

İŞ YERLERİNDE, YAŞAM MERKEZLERİNDE VE BAHÇELERDE VİRÜSLER DE DAHİL OLMAK ÜZERE TÜM MİKRO ORGANİZMALARA KARŞI DEZENFEKTE,HAŞERE İLAÇLAMA VE KONTROL HİZMETİ

İŞ YERLERİNDE, YAŞAM MERKEZLERİNDE  VE BAHÇELERDE VİRÜSLER DE DAHİL OLMAK ÜZERE TÜM MİKRO ORGANİZMALARA KARŞI DEZENFEKTE,HAŞERE  İLAÇLAMA VE KONTROL HİZMETİ

Dezenfeksiyon, patojen yani hastalık yapıcı organizmaların yok edilmesini ve etkisiz duruma getirilmesini sağlama işlemine verilen isimdir. Dezenfektan ise bu amaçla kullanılan kimyasal ilaçlara verilen isimdir. Bizler İstanbul Fuare İlaçlama olarak sizlere dezenfekte ilaçlama ile ilgili hizmet sunmaktayız. Dezenfekte ilaçlamaya en çok yaşam alanlarınızda, iş yerlerinizde ve bahçelerde ihtiyaç duyarsınız. Bunun için önceliğimiz iş yerleri,yaşam merkezleri ve bahçelerdir. Günümüzün en büyük problemi; Corona virüs.

Dünya çapında bu rahatsızlıkla ilgili çalışmalar yürütülmektedir ve önlemler alınmaktadır.Önlemlerin başında dezenfeksiyon işlemi yer almaktadır. Coronavirüs, elle temas edilen her şeyden bulaşabilecek bir pandemi rahatsızlığıdır. Peki pandemi nedir? Biraz da bundan bahsetmek istiyorum. Pandemi, bir kıta ya da tüm evrende yayılan geniş çaplı salgın hastalıklara verilen isimdir. Günümüzün en ciddi rahatsılığı coronavirüs gibi. Coronavirüs’ü detaylı olarak incelemekte fayda var. Bilimsel olarak 2019-nCov olarak adlandırılan bir virüs türüdür.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan bir solunum yoluyla bulaşan bir virüs çeşitidir. İlk başlarda insandan insana bulaştığı hakkında hiçbir bilginin olmadığı daha sonrasında ise vaka sayısının artmasıyla birlikte araştırmalar sonucu insandan insana bulaştığı yönünde bir tespit yapılmıştır. Burda dikkat edilmesi bir yön vardır. Bu virüs insanlara bulaştığı gibi bazıları hayvanları da etkilemektedir. Burada virüsün tek yönlü olmadığı ile ilgili bir kanıya varmış oluyoruz. Bilim adamları yeni koronavirüs 2019-nCov ‘un diğer koronavirüs türlerinden MERS ve SARS gibi hareket edebileceğine ve benzer etkileri gösterebileceğine inanmaktadırlar. Standart mesafe 6 metre olarak belirlenmiş olup insandan insana hızlı bir şekilde yayılma göstermektedir. Virüs, öksürme ve hapşırma yoluyla yani salgılar vasıtasıyla bulaşma durumu göstermektedir.

Enfekte olmayan bir insan için bile ağızdan, burundan ve solunum yollarından çok hızlı bir şekilde yayılabilmeyi ifade eder bizlere. Bu virüs de diğer virüsler gibi en yüksek seviyede görüldüğü zaman en bulaşıcı olarak kabul edilir. Biraz da belirtilerinden bahsetmekte fayda var. Temel olarak üç tane belirti gösterir.Bunlar;ateş, öksürük, nefes darlığıdır. Bu belirtiler virüse maruz kaldıktan sonra ortaya çıkan belirtilerdir.

Genelde maruz kaldıktan 2 gün ile 14 gün arasında meydana gelme durumu gözlenir. Eğer böyle bir duruma maruz kaldığımızı hissediyorsak derhal tıbbi destek almamız gerekir. Sağlık çalışanlarıyla iletişim kurmak önemlidir. Öncelikle telefonda konuşarak durumunuzu açıklamanız gerekir. Sonrasında onların tavsiyelerini dinleyerek gitmeniz gerekiyorsa sağlık kuruluşlarına gitmeniz gerekir. İşletmenizin ya da yaşam alanınızın maruz kaldığında ne yapmanız gerektiğiyle ilgili konuşmakta fayda var.

Çalışanlarınızın ya da beraber yaşadığınız kişilerin aranızda olduğunu düşünüyorsanız bunun için gerekli önlemi almanız gerekir. İşletmenizin ya da yaşam alanızın yeteri kadar test edilmesini bekleyene kadar içeride insan barındırmamanız gerekir. Binanın tamamen kapatılması gerekir.

Bu virüs standart temizlik ürünleriyle giderilecek bir virüs türü değildir. İşte sizlere bu konuda yardımcı olacağız. Gerekli dezenfeksiyonun yapılması gerekiyor. Doğru dezenfektan kullanımı önemlidir. Aynı zamanda dezenfeksiyon yapılırken giyilecek kıyafetler de çok önemlidir. Üzerinizdeki kıyafetler dezenfeksiyona uygun değilse virüsün bulaşma oranı daha da çok artacaktır. Coronavirüs için yüzeylerin dezenfeksiyonunu yapmak eğitimsiz kişilerin yapabileceği bir iş değildir. Bu yüzden sizlere bu konuda gerekli tedbirleri alarak tam anlamıyla sağlıklı bir dezenfeksiyon işlemi sunmaktayız.

Pek çok işletme şu an pandemi ve viral salgınlarla ilgili etkili bir plan yapmakta zorlanmaktadır. Virüsün acil tehdit barındırmasının yanında işletmeler açısından çeşitli sorunlar ortaya çıktı. Alternatif çalışma sistemlerindeki değişiklikler, üretim kesintisi, maddi açıdan sıkıntılar, çalışanların izin durumları ,aynı zamanda işletmenin hijyenik sorunları örnek olarak verilebilir. Bu yüzden işletmelerin pandemi planlaması yapması gerekiyor. Özellikle bu dönemde en önemli şey haline geldi. Bu konuda sizlere hizmet vermekteyiz.

Tesisinizin pandemik planıyla ilgili bilgi vermekte fayda var. Öncelikle bir pandemi planlama görev gücü oluşturmanız gerekmektedir. Bu görev gücü, tüm departmanların muhasebe işlerinden sorumlu olmalıdır. Görev gücü , pandemik ve viral salgınlar için çok önemlidir. Pandemi planınızı entegre etmekle devam edebilirsiniz. Genel afet kurtarmanıza dahil olmalıdır. Bunun için çalışanların devamsızlığını göz ardı etmemek gerek. Bunun için çalışanlarımızın pek çok alanda pek çok sayıda yetiştirilmesi gerekiyor.

Artık pandemi planınızı tanımlama zamanı. Salgın yanıtınızı açıkça belirtmeniz gerekmektedir. Planın her yönünden kimlerin sorumlu olduğunu belirtmenizde fayda var. Pandemi planlamasına eklenecek bir kaç tane bilgi bulunmaktadır. Bunlar;

• Plan aktivasyon tetikleyicileri

• Bir pandemi sırasında korunması gereken temel fonksiyonlar

• Bu işlevleri sürdürmek için gereken personel

• Kritik işlevlerin sürdürülmesini sağlamak için çapraz eğitim gerekir

• Temel işlevlerin sürekliliğini sağlamak için gerekli ekipman, sarf malzemeleri ve tedarikçiler

• Çalışanları sağlık ve güvenliklerini korumak için uygun şekilde hazırlamak için gerekli ekipman ve eğitim

• Bir pandemi sırasında çalışanlar ve ziyaretçiler için protokoller

• Kriz iletişim

olarak sayılabilir. Pandemi planınızı hazırlamadan önce pandemi planınızda çalışacakların ve pandemi planınızdan sorumlu paydaşların eğitilmesi gerekiyor. Kısacası plandaki herkesin öncesinde gerekli eğitimden geçmesi gerekiyor. Pandemi planınızı hazırladıktan sonra gerekli şirketleri ve paydaşları koordine etmeniz gerekmektedir. Bir pandemi döneminde çalışan kişilerin sağlığı ve hijyeni en önemli konulardan biridir. Çalışanlarınıza bu durumda sağlıklarıyla ilgili gerekli bilgilendirmeyi yapmanız gerekmektedir. Hamile olan çalışanlarınız varsa ek bireysel risk faktörlerini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Sosyal mesafeyi önemli tutarak iş hayatınızdaki süreçleri nasıl devam ettireceğinizle ilgili gerekli bilgilendirmeyi yapmanız gerekmektedir. Sosyal mesafeyi süreçlerin içine dahil etmek için gerekli önlemleri almanız gerekmektedir. Mesela yüz yüze toplantıları online duruma getirerek yapmakta fayda var. Ya da gereksiz iş seyahatlerden kaçınılmalıdır. Çalışanları birbirleriyle etkileşim halinde olacakları durumdan uzak tutmak için politikalar geliştirmeniz gerekir.Hasta oldukları taktirde çalışanları eve alıştırmak için hasta izin politikası geliştirmeniz daha doğru olmaktadır.Salgın durumunda gerekli tatillerin ve izinlerin olması için de bir politika düzenlemeniz gerekmektedir. Çalışanların aynı zamanda sorularını daha rahat sorabilmeleri ve bilgilenmeleri için web tabanlı bir sistem kullanmakta fayda var. Çalışanlara pandemik stresi azaltacak ve önleyecek eğitimlerin verilmesi sağlanmalıdır.

İstanbul Fuare İlaçlama firması olarak her zaman yanınızdayız. Bu planlama sayesinde pandemi gibi salgınları daha hızlı önleyebilirsiniz. İşletmenizin bu dönemde en çok ihtiyaç duyduğu şeydir. İşletmenizin, yaşam yerlerinizin ve bahçelerinizin böyle bir şeye maruz kaldığını düşünüyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 05545790751 numarasını aramanız yeterlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
× Bize Mesaj Gönderin